Ćwiczenia na mięśnie dna miednicy

Coraz więcej kobiet, jakie rodziły własne dzieci sposobami natury przyznaje, że ma istotne kłopoty z mięśniami dna miednicy. W głównej mierze, są to kłopoty z nietrzymaniem moczu oraz ból w dole brzucha, który wynika z tego, że niektóre organy zmieniły nieco swoje miejsce po porodzie.

Urazy krocza poród

Do niedawna był to temat tabu i mało jaka z dam decydowała się mówić o własnych przeszkodach po porodzie. Niejednokrotnie wydawało im się, że jest to kłopot natury intymnej oraz nie chciały rozmawiać nawet ze swoim lekarzem. W dzisiejszych czasach niemniej jednak lekarze ginekolodzy sami informują o takiej dyspozycji przyszłe matki. Poza tym, też w trakcie zajęć w szkole rodzenia można dowiedzieć się wiele o tym, jakie są w stanie pojawić się efekty porodu.
Problemami z mięśniami dna miednicy pojawiają się również u kobiet, jakie rodziły przez zabieg cesarskiego cięcia. Zazwyczaj u nich pojawia się następnie ból w dole brzucha oraz problemy ze współżyciem. Bez wątpliwości, nie musi być to normą oraz co poniektóre mamy nie skarżą się na tego typu przypadłości, mimo to znaczny odsetek pacjentek zgłasza się po porodzie z takim problemem.
Najważniejszym krokiem jest fizjoterapia urologiczna, jaką można podjąć nadzwyczaj szybko po porodzie. Im szybciej jest taka szansę, tym prawidłowiej, ponieważ ćwiczenia zapewniają wtenczas lepsze efekty. Podczas fizjoterapii, wykonuje się przeróżnego typu ćwiczenia, jakie mają wzmacniać mięśnie i sprawiać, że będą się one w stosowny sposób kurczyły. Poza tym, nadzwyczaj istotną kwestią są także ćwiczenia oddechowe, które trzeba następnie jak najczęściej powtarzać. Na domiar tego, pacjentki uczą się również, jak wygląda prawidłowa pozycja ciała, jaka powinna pojawić się w trakcie czynności fizjologicznych.
Taka fizjoterapia po porodzie rekomendowana jest w szczególe kobietom, które miały więcej porodów. Są w stanie niemniej jednak z niej korzystać także panie, które rodziły dzieci po raz pierwszy, jeśli tylko pojawiają się u nich jakiekolwiek nieprawidłowości. Niektórzy lekarze twierdzą, że taka fizjoterapia powinna być obowiązkowa po porodzie, tak jak w wypadku niektórych zabiegów chirurgicznych podbrzusza. Niesłychanie szybko pozwala ona powrócić do normy oraz czuć się przyzwoicie. Wiele pacjentek deklaruje, że dzięki takim treningom są w ostateczności w stanie wyprostować się i wykonywać cięższe czynności, które do tej pory powodowały u nich nietrzymanie moczu lub ewentualnie dokuczliwości bólowe. Lekarz może na fizjoterapię wypisać skierowanie. Istnieje również możliwość skierowania z takich zajęć i ćwiczeń odpłatnie, w ramach osobistej opieki zdrowotnej.

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *