kuchnia włoska Kraków

Prawdziwie włoska restauracja – jak ją rozpoznać?

Włoskie restauracje to w Polsce najbardziej popularny rodzaj restauracji. Lubimy włoskie jedzenie bo jest pyszne, treściwe i ceszy oko. Oczywiście najczęściej jemy makarony. Bardziej zaznajomieni z kuchnią włoską kosztują równie pyszne dania – canelloni, gnocchi czy desery włoskie.
Rozglądając się za smaczną włoską restauracją należy przyjrzeć się kilku istotnym cechom: jak wiele półproduktów naprawdę jest sprowadzanych z Włoch, czy w menu można znaleźć również nie tak popularne dania, czy karta win, oferuje typowo włoskie trunki. Włoska kuchnia to duża wielość smaków oraz jedzenie z różnych miejsc kraju. W najlepszej restauracji poczujemy prawdziwy klimat Włoch.

Kuchnia włoska nie jest skomplikowana, ale to nie oznacza, że że nie jest dobra Z pewnością można stwierdzić, że jest to jedna z najsmaczniejszych kuchni w Europie .

Wykwintne wino z Włoch

Żadna szanująca się restauracja włoska, która aspiruje do bycia ekskluzywnym punktem na gastronomicznej mapie miasta, nie może ignorować trunków. Obiad w stylu włoskim koniecznie powinien zawierać też aperitiff. Lampka białego wina to dla Włochów cos zupełnie naturalnego. Krakow Restaurant italian Cuisine Najbardziej typowe wina włoskie to toskańskie vin santo, kalabryjskie ciro a także noto z Sycylii. Restauracja włoska – o ile naprawdę chce być rozpoznawana jako typowa włoska trattoria, powinna posiadać różnorodny wybór win.

Regionalna włoska restauracja

Chcąc poznać fenomen kuchni włoskiej bez wahania warto odwiedzić restaurację, która umie przyrządzić nie tylko pasty i pizzę.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *