mięso sezonowane Kraków

Wyjątkowa włoska kuchnia
Masz ochotę smacznie zjeść? Pośród licznych wariantów, jakie daje kuchnia z Europy warto zwrócić uwagę na włoską kuchnię. Z jakiego powodu? Przede wszystkim z tego powodu, że włoska kuchnia to mnogość aromatów, kolorów oraz spora dawka zdrowia.

Charakterystyczne włoskie potrawy

Standardowemu Polakowi włoska restauracja, kojarzy się przede wszystkim z pizzą i makaronem i czasem z owocami morza. Tymczasem włoskie dania to też takie przysmaki jak słodkie desery czy oliwki.

Klasyczne dania włoskie

Makarony to podstawa włoskiej kuchni. We Włoszech przyrządza się pasty w kilkudziesięciu rodzajach. W zasadzie niełatwo wyobrazić sobie produkty których nie można dodać do tej potrawy. menu ze świeżymi produktami Ryby, różne rodzaje mięs, np. wołowe czy drobiowe i rożnorodne warzywa, sprawiają, że pasty można jeść każdego dnia.

Kolejną charaterystyczną potrawą jest pizza. Wbrew pozorom nie pochodzi ona z Włoch tylko z Grecji. Kojarzona jest jednakże jako włoskie danie. Prawdziwa pizza włoska powinna mieć cienkie ciasto oraz niezbyt duża ilość składników. Najpopularniejsza wersja pizzy to pizza z sosem pomidorowym i serem. Świeża pizza to uciecha dla podniebienia, ale niestety bomba kaloryczna. Uważaj na nią, jeśli chcesz być „fit”.

Włoskie jedzenie to coś więcej niż tylko pizza i makaron. To też risotto, gnocchi, piada i szeroki wybór słodyczy – np. granita czy panettone. Będąc w restauracji włoskiej nie można nie skosztować wina czy pysznych serów- gorgonzoli, mozarelli i grana padano.
Zobacz film

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *